Sposoby zapłaty
Opłaty wysyłkowe/dystrybucyjne
Dane sprzedawcy
Pozostałe informacje

    MOŻDŻER DANIELSSON FRESCO TRIO

    &

    HOLLAND BAROQUE



    "Leszek Możdżer wespół ze szwedzkim basistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i perkusistą z Izraela Zoharem Fresco stworzył trio - Dream Team. Skład Możdżera brzmi rzeczywiście jak marzenie – lekko, dynamicznie, czasem refleksyjnie. I jak w dobrej poezji – wyobraźnia nie kłóci się tu z dyscypliną, a wizyjność podaje rękę intelektualizmowi."
    Mirosław Pęczak



    Dream Team został doceniony za subtelne i wyrafinowane brzmienie. Trio osiągnęło harmonię między kluczową dla natury jazzu improwizacją a melodyjną przystępnością. W projektach tworzonych przez Trio Możdżer Danielsson Fresco nic nie jest oczywiste, Trio ma na koncie 3 studyjne albumy, pierwszy „The Time” z tytułem Diamentowej Płyty, pozostałe dwa albumy „Between us and the light” oraz „Polska” osiągnęły już status Podwójnej Platyny. Tym razem Trio do nagrań kolejnego albumu zaprosiło orkiestrę Holland Baroque z którą Leszek Możdżer nagrał w 2017 roku płytę Earth Particles.


    Premiera nowej płyty oraz trasa koncertowa odbędzie się już w kwietniu 2020!


    Współpraca Tria Możdżer Danielsson Fresco i Holland Baroque przyniosła nieznany dotąd efekt. Dzięki połączeniu różnych kultur i stylów uwolniono ogromną siłę. Taką, która należy do esencji muzyki. Która jest tak stara jak świat i dzięki temu rodzajowi współpracy otrzymuje życie wieczne.
    RINUS VAN DER HEIDEN



    http://www.mozdzer.com/


    Leszek Możdżer - wybitny pianista i kompozytor, dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelność kompozycji ubrał w ramy specyficznego jazzu, który – nie siląc się na wylewność wobec słuchaczy, komercję i przebojowość – stał się tętniącym ekspresją „jazzem Leszka Możdżera”.
    Należy do najciekawszych zjawisk polskiego jazzu ostatnich dekad. Początkowo związany z "yassową" formacją Miłość, potem pojawiał się w wielu konfiguracjach min. w zespołach Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Stańko, Buddy’ego de Franco, Archie’go Sheppa i wielu innych.
    Dyskografia pianisty obejmuje ponad sto albumów. Nagrywał i koncertował min z Davidem Gilmourem, Naną Vasconcelos, Marcusem Millerem, Johnem Scofieldem, Joe Lovano, Tan Dunem, Patem Metheny’m czy Adamem Makowiczem. Album Impressions On Chopin wszedł już na stałe do swoistego kanonu nagrań inspirowanych twórczością genialnego polskiego kompozytora. Leszek Możdżer współpracował także z Janem A.P. Kaczmarkiem (nagrania do nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej do filmu Finding Neverland).
    Projekty solowe (Piano, Komeda) oraz w autorskim trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco (The Time, Between us and the light, Polska) osiągnęły statusy Diamentowych i Podwójnie Platynowych Płyt.
    Jest również autorem muzyki do przedstawień teatralnych i filmów.
    Leszek Możdżer objawia się zatem jako twórca nowej stylistyki w muzyce jazzowej, gdzie brzmienie i klimat budowane są impresją oraz nastrojem i niepowtarzalnym autorskim stylem wykonawczym.



    Lars Danielsson urodził się w 1958 roku w Szwecji. Ukończył Konserwatorium w Goeteborgu w klasach kontrabasu, wiolonczeli i gitary basowej.

    Jego liryczny, ale równocześnie mocny i rytmiczny styl zyskał mu wielkie uznanie na międzynarodowej scenie jazzowej. Zdolność sprawienia, by najzwyklejsza nawet melodia brzmiała świeżo i niezwykle jest powodem, dla którego Lars Danielsson uczestniczył w ogromnej liczbie konstelacji muzycznych na całym świecie.

    "Kwartet Larsa Danielssona" z saksofonistą Milesa Davisa, Davidem Liebmanem, pianistą Bobo Stensonem i legendarnym perkusistą Jonem Christensenem zyskał ogromne uznanie i zebrał wszelkie możliwe nagrody w ciągu 20 lat działalności. Ten zespół był dla Larsa swoistym "placem zabaw", gdzie rozwinął się ogromny potencjał muzyka w kierunku aranżacji i kompozycji. Lars Danielsson jako kompozytor pisał dla kwartetu, orkiestry symfonicznej, big bandu, był szefem pełnej gwiazd Jazz Baltica Orchestra.

    Dyskografia Larsa to między innymi osiem autorskich albumów od 1980 roku przy współpracy takich tuzów jak: John Abercombie, Bill Evans, Michael Brecker, John Scofield, Jack DeJohnette, Mike Stern, Billy Hart, Pat Metheny, czy Charles Lloyd. Lars Danielsson był również członkiem "Trilok Gurtu Group". Jako producent Lars współpracuje m. in. z Cecilie Norby, Jonasem Johannesem oraz Viktorią Tolstoy.



    http://www.zoharfresco.com/


    Zohar Fresco urodził się w Izraelu w 1969 roku w rodzinie o tureckich korzeniach. Grę na instrumentach perkusyjnych rozpoczął już w wieku sześciu lat. Jako nastolatek głęboko zainteresował się tradycyjnymi arabskimi instrumentami, jak bębny ramowe i tamburyna. Z czasem, wraz z własnym rozwojem oraz dzięki charakterystycznemu stylowi gry, stał się on perkusistą znanym nie tylko w swoim rodzinnym kraju, ale również na arenie międzynarodowej.

    Brał udział w nagraniach ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak "Kikar Hahalomot", "Piąty element" czy "Kraina szczęścia".

    Zohar Fresco jest także managerem artystycznym perkusyjnego festiwalu "Peimot", który odbywa się raz do roku w Jerozolimie.

    Na co dzień prowadzi warsztaty muzyczne, z którymi jeździ po całym świecie. Bierze też udział w niezliczonych i różnorodnych projektach muzycznych.




    Holland Baroque zdobył światowe uznanie za swoje wyjątkowe, świeże podejście do muzyki historycznej i piękne brzmienie. Ich koncerty emanują wyjątkową energią wynikającą z inspirujących relacji pomiędzy artystami oraz szczególnego zaangażowania całego zespołu w wykonywaną muzykę.

    Artyści nie stronią również od dźwiękowych eksperymentów z muzyką ludową, współczesną, popularną i – jak się okazuje – jazzową. Holland Baroque Society nie ma stałego dyrektora. Zamiast tego orkiestra posiada zarząd artystyczny, w którego skład wchodzą jej cztery założycielki: Esther van der Eijk, Judith Steenbrink, Lidewij van der Voort i Tineke Steenbrink.

    Leszek o współpracy z Holland Baroque - "Oto nagle znalazłem się wśród ludzi bardzo podobnych do mnie. Ludzi, którzy szczerze szukają piękna i prawdziwie kochają muzykę. Podczas prób okazało się, że każdy dźwięk ma znaczenie, każda kolejna sekunda kompozycji odsłaniała się przed nami powodując wybuchy naturalnej radości. Dyskutowaliśmy nad każdym fragmentem, by potem i tak wykonać go zupełnie inaczej niż się umówiliśmy. Pramagia muzyki podpowiadała nam kolejne rozwiązania tak sugestywnie, że nawet dyskusje przestały nam być potrzebne. Po prostu graliśmy i uśmiechaliśmy się, uśmiechaliśmy się i graliśmy jeszcze raz. Nurt muzyki porywał nas, pomysły pojawiały się nagle, ale w sposób oczywisty, a radość stawała się integralną częścią kompozycji.”


    Na koncert w Warszawie/Sala COS Torwar przygotowane jest specjalne nagłośnienie, które zapewni dobrą akustykę w każdym sektorze, a scenografia z nastrojowym światłem i z dużymi ekranami sprawi, że nawet osoby w ostatnich rzędach będą dobrze widziały muzyków na scenie.”
    Administratorem danych osobowych zawartych w serwisie jest TICKETING SYSTEM Sp. z o.o.
    z siedzibą w Bytomiu przy ul. Bernardyńskiej 1, KRS 0000402436, NIP 6263006457, REGON 242784072.

    COPYRIGHT 2011-2020. Znaki towarowe TickEventum, KupBilet.pl i EprintON są zarządzane przez FINCERTO Sp. z o.o. Kapitał zakładowy: 50.000,00 zł;
    KRS nr 0000159398 (Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach);