- Przelewy24 { Kanały płatności dostępne w tym momencie: Portfel MasterPass, Karta płatnicza, Karta płatnicza, V.me, eBGŻ, Noble Pay, Open Pay, Płacę z IdeaBank, Płacę z IdeaBank, Nest Bank, P24now, Alior - Raty, Allianz Bank, Bank BGŻ, Bank Millennium, Bank Nordea, Bank Ochrony Środowiska, Bank Ochrony Środowiska, Bank PEKAO S.A., Banki Spółdzielcze, BNP Paribas, BNP Paribas, BNP Paribas, Santander - Przelew24, Credit Agricole, Deutsche Bank, DnB Nord, DnB Nord, E-SKOK, e-transfer Pocztowy24, eurobank, Nest Bank, GetIn Bank, GetIn Bank, Idea Bank, Kredyt Bank, mBank - mTransfer, mBank - mTransfer, mBank - mTransfer, mBank - Raty, ApplePay, MeritumBank Przelew, mPay, MultiTransfer, Płacę z Alior Bankiem, Płacę z CitiHandlowy, Płacę z IKO, Płacę z Inteligo, Płacę z iPKO (PKO BP), Płacę z iPKO (PKO BP), Płacę z Orange, Płacę z Plus Bank, Płacę z Plus Bank, Płać z ING, Płać z ING, Podkarpacki BS, Polbank, Przelew z BPH, Raiffeisen Polbank, BNP Paribas Płacę z żółty online, SkyCash, T-Mobile Usługi Bankowe, Toyota Bank, Trust Pay, Volkswagen Bank, Getin Bank, BLIK, Google Pay, Gotówka w PayTel, Użyj przedpłaty }
Koszt systemowy:- opłata za pierwszy i każdy następny bilet 0,00 zł
Opłaty wysyłkowe/dystrybucyjne:- Wydruk własny biletów
- opłata za pierwszy i każdy następny bilet 0,00 zł
Koszt operacyjny:
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego (park i szklarnie) otwarty jest dla zwiedzających :
marzec - październik
codziennie w godz. 10.00 – 18.00 (w poniedziałki szklarnie są nieczynne)
Bilety zakupione przez kupbilet.pl uprawniają do jednokrotnych odwiedzin parku i jednokrotnych odwiedzin szklarni w terminie ważności biletu.
Tańsze bilety poniedziałkowe tylko do parku dostępne są w kasach.
Nazwa sprzedawcyTicketing System Sp. z o.o. we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim-Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu WarszawskiegoAdres :ul. Bernardyńska 141-902 Bytom
Osobom niepełnosprawnym przysługuje bilet ulgowy po okazaniu dokumentu poświadczającego niepełnosprawność (bez względu na stopień). Opiekun osoby niepełnosprawnej ma wstęp wolny.
Bilet ulgowy przysługuje:
- dziecku od 7 roku życia;
- uczniowi, studentowi (do ukończenia 26 r.ż.), po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki;
- emerytom i rencistom po okazaniu dokumentu uprawniającego do zniżki;
- osobie niepełnosprawnej po okazaniu dokumentu poświadczającego niepełnosprawność (bez względu na stopień);
- wycieczkom zorganizowanym (od 9 osób);
Wstęp wolny przysługuje:
- dzieciom do 7 roku życia;
- studentom, pracownikom i emerytom Uniwersytetu Warszawskiego;
- członkom Klubu Absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego;
- posiadaczom honorowych kart wstępu;
- asystentom osób z niepełnosprawnością.
Bilety zamówione przez Internet są ważne 31 dni od daty zakupu.
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego: o roślinach, z roślinami i dla roślin.
Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego istnieje od 1818 roku. Jest jednym z najstarszych i jednocześnie najmniejszych ogrodów botanicznych w Polsce. Położony w reprezentacyjnym miejscu stolicy, na Trakcie Królewskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Łazienek Królewskich, Belwederu i Zamku Ujazdowskiego, jest szczególnym miejscem gromadzącym wspaniałe zbiory rodzimej i obcej flory (ponad 5 000 gatunków).
Kolekcje roślinne Ogrodu są podzielone na działy tematyczne, jak dział roślin ozdobnych, systematyki roślin czy flory niżowej Polski. Wyjątkowy nastrój tworzą majestatyczne pomnikowe drzewa. Niektóre, jak miłorząb chiński, szupin (perełkowiec) chiński czy jesion wyniosły mają ponad 200 lat. Kolekcje roślin tropikalnych są zgromadzone w szklarniach o zróżnicowanych warunkach klimatycznych.
Misję Ogrodu Botanicznego UW można streścić w jednym zdaniu: Odkrywamy, chronimy i uczymy o świecie roślin dla lepszej przyszłości ludzi.
Jesteśmy instytucją naukową, od początku istnienia związaną z Uniwersytetem Warszawskim. Prowadzimy m.in. badania nad biologią i ewolucją zapylania roślin, relacjami roślin ze zwierzętami zapylającymi, gatunkami roślin rosnącymi w miejscach silnie przekształconych przez człowieka oraz badania nad grzybami dotyczące m.in. zależności między grzybami i owadami.
Podstawowym zadaniem Ogrodu jest ochrona różnorodności biologicznej. Szczególnie cenne są rosnące w ogrodzie i szklarniach gatunki zagrożone i ginące. Wspieramy działania związane z wdrażaniem zadań Konwencji Waszyngtońskiej (CITES), której celem jest ochrona zagrożonych gatunków roślin i zwierząt będących przedmiotem międzynarodowego handlu.
Jesteśmy także ważną instytucją edukacyjną. Popularyzujemy wiedzę nie tylko o florze Polski i świata, ale także o lokalnych i globalnych zagrożeniach klimatycznych i żywnościowych. Opowiadamy o potrzebie zbliżenia do przyrody, życia w zgodzie z nią oraz inspirujemy do jej poznawania i ochrony.
Serdecznie zapraszamy do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie przy Alejach Ujazdowskich 4.